Din aceeași categorie
„Astăzi, 3 iunie 2022, cu ocazia Zilelor Universităţii de Medicină şi Farmacie din Craiova, titlul Doctor Honoris Causa i-a fost atribuit domnului prof. univ. dr. Viorel Jinga, rector al UMF Carol Davila din Bucureşti”, stă scris pe pagina de Facebook a UMF Craiova. „Felicitări, domnule rector!”, se arată în finalul postării.
La rândul său, rectorul Viorel Jinga a adresat un mesaj de mulţumire pe contul său de Facebook: „Mulţumesc comunităţii academice din UMF Craiova pentru această onoare şi pentru colegialitatea în raport cu UMF Carol Davila!”
Sursă foto: Facebook UMF Craiova
prof. univ. dr. viorel jingarector umf carol daviladoctor honoris causaumf craiova
Curs european dedicat îngrijirii pacientului critic la Cariova
Universitatea de Medicină și Farmacie din Craiova organizează primul curs Intensive Care Fundamentals din Craiova, sub egida European Society of Intensive Care Medicine.
...Cum să citim codul genetic, proiect aflat la a treia ediție
Evenimentul face parte din seria manifestărilor dedicate Zilei Internaționale a Bolilor Rare.
...Inițiativă dedicată dezvoltării serviciilor de vaccinare în farmacia comunitară
Proiectul a fost declarat câștigător într-o competiție la care au participat 20 de țări.
...
